KÜTÜPHANELERARASI ÖDÜNÇ ALMA KURALLARI

  1. Gaziantep Üniversitesi mensubu öğretim elemanları ve çalışanları ödünç kitap/fotokopi isteği yapabilir.
  2. Yayın istemek için kütüphanenin Sekreterlik Servisinde bulunan 3 nüsha istek formu doldurulmalıdır.(Faks, posta ya da online yolla istenme şekline göre form sayısı değişebilir).
  3. Kitap istekleri kütüphanelerin koyduğu kota ve daha önce o kütüphaneden yapmış olduğumuz istek miktarına göre değişebilir.
  4. Yayın(lar)ı getirme ve gönderme için ödenen kargo/posta ücreti kullanıcıya aittir.
  5. Getirtilen kitapların kullanım süreleri, yayını gönderen her kütüphaneye göre farklılık göstermektedir. Yayın(lar)ın son getirme tarihi, ilgili yayının arka kapağı üzerinde belirtilmiştir.
  6. Kullanım süresi biten kitaplar, teslim tarihinden en az iki gün önce kütüphanemize eksiksiz ve yıpratılmamış halde teslim edilmelidir. (İstenilen yayın kişisel olarak değil kütüphaneye teslim edilerek gönderilecektir.)
  7. Kullanım süresini uzatmak isteyen kullanıcılar, bir hafta önceden kütüphanemize başvurarak, ilgili kütüphanenin kuralları dahilinde uzatma yapabilir.
  8. Aynı istek formu yayın fotokopisi getirtmek için de kullanılmaktadır. Fotokopi istekleri için istek yapılan karşı kütüphanenin kuralları geçerlidir (ücret vb.). 
  9. ANKOS/KİTS ve TÜBESS' e üye kütüphanelerden yayın isteği için form doldurulmayacak illkutup@gantep.edu.tr e-posta adresine istenen yayın veya yayınların bibliografik bilgilerini içeren bilgi veya kütüphanedeki bağlantı adresi ve istekde bulunan kişinin adı, soyadı, bölümü, dahili no yazılı olan e-posta gönderilerek istekde bulunacaktır. (Not : Gaziantep.edu.tr ve gantep.edu.tr uzantılı adreslerden gelmeyen iletiler dikkate alınmaz)
  10. Kütüphanemiz ULAKBİM üyesi olduğundan istenildiği takdirde bu kurumdan da yayın temin edilebilir. Ulakbim istekleri için 9. Maddede yazan işlemleri yapmanız yeterlidir.

Detaylı bilgi için Kütüphaneler arası ödünç verme sorumlusu Enver İNCE'yi 0342 317 15 08 nolu telefondan arayabilirsinizÇalışma Saatlerimiz
Akademik Dönem
Hafta içi : 08:00-23:30
Hafta Sonu : 10:00-20:00

Tatil Dönemi

Hafta içi : 08:00 - 17:15
   
Kütüphanemiz Ankos - Anadolu Üniversite Kütüphaneleri Konsorsiyumu ve TÜBİTAK Ekual - Elektronik Kaynaklar Ulusal Akademik Lisansı üyesidir.
~Tasarım: G.Ü. Bilgi İşlem WebGrubu