KATALOG TARAMASI

Gaziantep Üniversitesi Kütüphanesi, 87 binden fazla kitap ve 42 adet aboneli devam eden, 1150'nin üzerinde de ciltli süreli yayınlarıyla okuyuculara hizmet vermektedir.

Kütüphanemizde kitaplar LC (Library of Congress) Amerika Kongre Kütüphanesi Sınıflama sistemi ile sınıflanmakta ve AACR 2'e (Anglo -Amerikan Kataloglama Kurallları) kataloglama kurallarına görede kataloglanmaktadır.

Gaziantep Üniversitesi Kütüphanesi, YORDAM Kütüphane otomasyon sistemine sahip olup, İnternet üzerinden katalog taraması yapılabilmektedir.  

Kütüphane katalogumuzda bulunan görsel ve işitsel (DVD, VCD, MCD) materyal taramasını ayrıntılı tarama alanında Kitap Dışı bağlantısına tıklayarak yapabilirsiniz.

Kütüphane katalogumuzda bulunan tezleri (Doktora, Yüksek Lisans ve Uzmanlık) ayrıntılı tarama alanında Tezler bağlantısına tıklayarak yapabilirsiniz.

Kütüphane koleksiyonuna yeni eklenen kitapları ayrıntılı tarama bölümünde bulunan yeniler sekmesinden öğrenebilirsiniz. 

Gaziantep Üniversitesi kimliği taşıyan okuyucular doğal üye kabul edilir. Ancak Kütüphane gelerek iletişim bilgilerini verdiklerinde aktif kullanıcı olabilirler. öğrenciler 15 gün süre ile 3 kitap ödü;nç alabilirler. öğretim görevlileri ise 1 ay sü;re ile 10 kitap ödü;nç alabilirler.

Üniversite dışından gelen okuyucular ödünç yayın alamazlar. Bu okuyucular yayınlardan kütüphane içinde yararlanabilir ve fotokopi çektirebilirler.

 

 Çalışma Saatlerimiz
Akademik Dönem
Hafta içi : 08:00-23:30
Hafta Sonu : 10:00-20:00

Tatil Dönemi

Hafta içi : 08:00 - 17:15
   
Kütüphanemiz Ankos - Anadolu Üniversite Kütüphaneleri Konsorsiyumu ve TÜBİTAK Ekual - Elektronik Kaynaklar Ulusal Akademik Lisansı üyesidir.
~Tasarım: G.Ü. Bilgi İşlem WebGrubu