• 0342 317 1500 / 01

   Ulusal Akademik Ağı ULAKNET’e bağlı yüksek eğitim ve araştırma kurumları için kurulmuş kimlik federasyonudur. YETKİM, internet kaynakları için Tek Oturum Açma (TOA) yöntemi ile kimlik doğrulama ve yetkilendirme altyapısı sağlar. YETKİM, TÜBİTAK ULAKBİM tarafından işletir. Türkiye'deki yüksek eğitim ve araştırma kurumları için kimlik federasyonu olan ve TÜBİTAK ULAKBİM tarafından işletilen YETKİM, Avrupa Akademik Ağı tarafından kurulup işletilen eduGAIN altyapısının bir parçasıdır.

YETKİM, aracılığıyla Annual Reviews, Clinical Key Emerald, EBSCOIOP, JSTOR, ProquestScience DirectScopus ve Springer,  veri tabanlarına erişebilirsiniz.

Veri tabanlarına "YETKİM aracılığıyla erişmek için: veri tabanlarının sağ üst köşesinde bulunan "Login" veya "Institutional Login"  bölümüne tıklanarak bu alanda bulunan veya açılan pencerede yer alan "Institutional Login" veya "Access though your Institution" bölümü seçilir, yeni açılan internet sayfasındaki "Find your Institute" alanına "Gaziantep University" yazılır, yeni açılan sayfaya "Eduroam" bilgilerinizi girerek giriş yapabilirsiniz.